30.11.2017 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzami uroczystości był Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska.

Uroczystość uświetnili wspaniałymi występami uczniowie z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Stypendium wypłacane jest ze środków budżetu państwa. W roku szkolnym 2017/2018 Prezes Rady Ministrów przyznał 297 stypendiów dla uczniów województwa wielkopolskiego.

Znakomitych wyników pogratulował najlepszym wielkopolskim uczniom Wielkopolski Kurator Oświaty. Obok gratulacji dla Stypendystów znalazły się również podziękowania dla nauczycieli, wychowawców oraz rodziców, którzy są współtwórcami sukcesów młodych ludzi.

Gratulacje Angelika Przeciszowska.

14 listopada w szkolnej auli odbyła się niezwykła uroczystość z okazji dziewięćdziesiątej dziewiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert „Śpiewamy o niepodległości” składał się z najsłynniejszych pieśni patriotycznych takich jak „ Białe róże”, czy „ My, Pierwsza Brygada”. Wykonania kolejnych utworów zostały poprzedzone wstępem na temat okoliczności powstania pieśni i ciekawostek związanych z ich autorami. Koncert uzupełniała prezentacja multimedialna –zobaczyliśmy min. zdjęcia z czasów pierwszej wojny światowej, obrazy Wojciecha Kossaka, czy portrety legionistów. Zgodnie z zapowiedzią prowadzącej: „Spotkaliśmy się dzisiaj, by o wolności śpiewać oraz oddać cześć tym, którzy o nią walczyli!”, wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie ze szkolnym chórem odśpiewali lubiane i znane pieśni min. „ Wojenko, wojenko” oraz „ Przybyli ułani pod okienko”.
Nad przygotowaniem koncertu czuwały : pani Joanna Rachuba i Izabela Jarecka.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią

prawe2

prawe1

logosms

Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać
i fruń, jak najwyżej po marzenia.

Arek Gołaś

holy bible