W przedostatnim tygodniu adwentowym mury naszej szkoły wypełnij gwar piskliwych głosów małych aniołków. Byli to uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. S. Staszica w Pile, którzy przyjęli zaproszenie na świąteczną lekcje języka niemieckiego przygotowaną przez p. Alicję Wajs.

Dzieci jako jedna z dwóch takich klas w Pile uczą się dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Maluchy poznawały nowe niemieckie wyrazy, uczyły się wierszyka oraz tworzyły kalendarz adwentowy. Miały okazje również sięgnąć do worka Śnieżynki, w którą wcieliła się pracująca w naszej szkole wolontariuszka z Niemiec Tabita Häßner, by wyłowić z niego słodki prezent ufundowany przez patrona tej klasy, firmę GData. Podczas lekcji dzieci pracowały w grupach pod czujnym okiem swoich starszych kolegów z kl. II LO MS, których zaangażowanie w pracę z maluchami, ich otwartość i życzliwość zaowocowały wspaniałą radosną atmosferą. Na koniec warsztatów uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swój występ, którym zajęli 3 miejsce w konkursie „Christmas Song Contest”. Pierwszaki były zachwycone! Na pożegnanie dzieci wyściskały swoich starszych kolegów i obiecały, ze jeszcze tu wrócą na kolejną lekcje.

prawe2

prawe1

logosms

Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać
i fruń, jak najwyżej po marzenia.

Arek Gołaś

holy bible