W dniach 28-29 września rozpoczął się dla UKS SMS Joker Piła sezon rozgrywkowy. Bilans ze spotkań jest zdecydowanie dodatni i zadowalający. W sobotę od rana rozpoczęli rywalizację nasi adepci w kategorii młodzik. W pilskiej hali na jednodniowym turnieju gościły zespoły Progress Września i Zielone Wzgórza Murowana Goślina. Nasi młodzicy bez straty seta 2:0 (w kategorii młodzik gra się do dwóch wygranych setów) pokonali rówieśników z Murowanej Gośliny. Ulegli jednak 0:2 zawodnikom z Wrześni. Takie rezultaty, dały naszej młodzieży drugie miejsce w turnieju.

sms3Tego samego dnia, wieczorem, na wyjeździe w podpoznańskiej Mosinie rozegrali mecz juniorzy. Było to spotkanie w ramach rozgrywek III ligi seniorów gdzie podopieczni Tomasz Aszemberga zbierają doświadczenia i szlifują taktykę gry pod kątem dalszych rozgrywek. Pierwszy set padł łupem gospodarzy. Konsekwencje podróży jak i błędy wynikające z braku zgrania na początku sezonu (skład uzupełniło kilku nowych zawodników) były powodem wielu niedoskonałości w grze.

W kolejnych partiach nasi chłopcy grali już lepiej i wygrali trzy kolejne sety i cały mecz  w stosunku 3:1. W niedzielę w hali przy ulicy Bydgoskiej odbył się eliminacyjny turniej kadetów. Naszymi gośćmi były ekipy MOS Turek i Herbertus Wronki. Podopieczni Marka Malinowskiego obciążeni świadomością swojego pierwszego meczu w barwach klubu (dla części zawodników były to pierwsze profesjonalne zawody w życiu) mieli nie lada problemy z drużyną z Turku, którą po długiej walce pokonali w stosunku 3:2. W kolejnym spotkaniu zmierzyli się z rówieśnikami z Wronek, tu było już zdecydowanie lepiej - wygrali bez straty seta. Wszyscy zawodnicy są zmęczeni po okresie przygotowawczym i na wyraźny wzrost formy musimy jeszcze trochę poczekać. Jednak wyniki na tym etapie przygotowań są zadowalające.

 SPRAWOZDANIE

prawe2

prawe1

Nasi partnerzy

logosms

Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać
i fruń, jak najwyżej po marzenia.

Arek Gołaś
holy bible