fo1

W komplecie zjawili się nauczyciele prowadzący zajęcia z zakresu piłki siatkowej w szkołach objętych programem AKADEMIA SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH współpracujących z PILSKĄ AKADEMIĄ.

Konferencja składała się z części teoretycznej, na której swój wykład na temat

Nabór, selekcja i weryfikacja kandydatów do uprawiania piłki siatkowej oraz analiza techniki podstawowych elementów siatkarskich.

wygłosił Grzegorz Witkowski ( trener i nauczyciel w LO MS w Pile).
Część praktyczną poprowadził Tomasz Aszenberg ( trener i nauczyciel w LO MS w Pile)
a tematem jego zajęć było

fot2

Nauczanie techniki podstawowych elementów gry w piłkę siatkową i organizacja treningu piłki siatkowej.

W zajęciach praktycznych uczestniczyli uczniowie II klasy S.O.S LO MS w Pile.

fot3

Przed samym rozpoczęciem zajęć teoretycznych odbyła się miła uroczystość wręczenia AKTÓW INAUGURACYJNYCH dyrektorom szkół współpracujących w ramach PILSKIEJ AKADEMII SOS (duża piramida, 14 szkół w tym cztery szkoły gimnazjalne).
Uroczystość poprowadził dyr. LO MS w Pile Pan Paweł Jarczak.

Całość konferencji bacznie obserwował Koordynator Regionalny z ramienia PZPS Pan Adam Nowik. Udział przedstawiciela PZPS był niewątpliwie faktem podkreślenia jak ważny dla PZPS-u jest program AKADEMII SOS.

Szkolenie było drugim z cyklu zaplanowanych w roku szkolnym 2014/15, a ich uczestnicy otrzymali dodatkowo zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego.

Grzegorz Witkowski
SOS w Pile

logosms

Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać
i fruń, jak najwyżej po marzenia.

Arek Gołaś

holy bible