6 grudnia- MIKOŁAJKI

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, z inicjatywy SU pod opieką Pani M. Soroczyńskiej, uczniowie LOMS- na słodko, oraz bez odpowiedzi ustnych- 6 grudnia, uczcili dzień św. Mikołaja.

Obyczaj wręczania dzieciom prezentów sięga średniowiecza, kiedy to szkoły mające za patrona Świętego Mikołaja udzielały zapomóg i stypendiów. Z upływem lat tradycja ta ewoluowała i przekształciła się w obdarowywanie upominkami dzieci i ich rodziny. Wzmianki o Świętym Mikołaju przynoszącym prezenty z okazji swojego święta znajdziemy w źródłach polskich, czeskich, austriackich, holenderskich, belgijskich i niemieckich.

Źródło: https://prezentokracja.pl/blog/mikolajki-jak-sie-obchodzi-na-swiecie

BEZPIECZNE WALENTYNKI

Jak co roku, przeprowadzamy akcję informacyjno-edukacyjną pod hasłem „Bezpieczne Walentynki 2024”. Przed nami święto wszystkich zakochanych, święto miłości –Walentynki, które corocznie obchodzone jest w dniu

POCZTA WALENTYNKOWA

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pełnili dziś rolę kupidynów doręczając pocztę od adoratorów uczniom naszej szkoły.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Zapraszamy do udziału w akcji pt. “Dzień Bezpiecznego Internetu”. Wszystkie zajęcia dostępne w formie cyfrowej on-line od 6 lutego do końca marca. Polecamy min.: Na

POCZTA WALENTYNKOWA

Z okazji 14 lutego Samorząd Uczniowski organizuje Pocztę Walentynkową. Każdy kto chcę wysłać Walentynkę dla swojej sympatii będzie miał taką możliwość. Wystarczy zanieść wypisaną kartkę