6 grudnia- MIKOŁAJKI

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, z inicjatywy SU pod opieką Pani M. Soroczyńskiej, uczniowie LOMS- na słodko, oraz bez odpowiedzi ustnych- 6 grudnia, uczcili dzień św. Mikołaja.

Obyczaj wręczania dzieciom prezentów sięga średniowiecza, kiedy to szkoły mające za patrona Świętego Mikołaja udzielały zapomóg i stypendiów. Z upływem lat tradycja ta ewoluowała i przekształciła się w obdarowywanie upominkami dzieci i ich rodziny. Wzmianki o Świętym Mikołaju przynoszącym prezenty z okazji swojego święta znajdziemy w źródłach polskich, czeskich, austriackich, holenderskich, belgijskich i niemieckich.

Źródło: https://prezentokracja.pl/blog/mikolajki-jak-sie-obchodzi-na-swiecie

INDEKS “START2STAR”

Przypominamy, że rejestracja do Programu Indeks Start2Star dobiega końca! To ostatni dzwonek, aby skorzystać z tej wyjątkowej okazji i dołączyć do grona stypendystów, którzy realizują swoje marzenia o

XVIII TYDZIEŃ  EDUKACJI  PROFILAKTYCZNEJ

Już po raz drugi młodzież LOMS uczestniczyła w Tygodniu Edukacji Profilaktycznej organizowanym przez ZSG od 18 lat. W dniu 17.05.24r. odbył festyn sportowo-rekreacyjny „Sport zamiast

TYDZIEŃ EDUKACJI PROFILAKTYCZNEJ

W dniach 17-23.05.2024r. uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w organizowanym w ZSG już po raz osiemnasty Tygodniu Edukacji Profilaktycznej. W jego ramach młodzież bedzie uczestniczyć

MATURY TRWAJĄ…

Dzisiaj trzeci dzień Egzaminu Maturalnego – J. Angielski. Trzymamy kciuki do końca za naszych Maturzystów!!