Dzień siatkówki w Europie i w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile.

Piła, 29.02.2016.

Światowa Federacja Piłki Siatkowej przed laty wymyśliła sobie aby na całym świecie raz na 4 lata właśnie 29 lutego poświęcić jeden dzień więcej dla piłki siatkowej.Pomysłowi przyklasnął ochoczo Polski Związek Piłki Siatkowej a na pilskim gruncie do inicjatywy włączyło się Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej oraz UKS SMS JOKER Piła.Tytuł Mistrza Wielkopolski w kategorii junior oraz półfinalisty Mistrzostw Polski w tegorocznych rozgrywkach w piłce siatkowej zobowiązuje aby propagować ten sport wszędzie i zawsze. Do akcji przyłączyli się jeszcze kadeci Jokera oraz finaliści rozgrywek województwa wielkopolskiego w kategorii młodzik. Są to uczniowie szkół gimnazjalnych należących do pilskiej akademii.Jest to niewatpliwie kapitalna zabawa a dla najmłodszych adeptów siatkówki okazja spotkania i potrenowania z dużo starszymi kolegami.

Trenerzy: Grzegorz Witkowski, Tomasz Aszemberg, Marek Malinowski