DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

23 LUTEGO OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ
Depresja to bardzo podstępna i wyniszczająca choroba związana z zaburzeniami nastroju. Mimo tego, że występuje bardzo często, wciąż jest stygmatyzowana, a osoby na nią cierpiące wstydzą się szukać pomocy. Depresja jest uleczalna, choć może nawracać. To choroba, która nie zna płci, wieku, rasy, pochodzenia. Na depresję chorują kobiety, mężczyźni, osoby starsze, kobiety po porodzie, dzieci i młodzież. W przypadku dzieci i młodzieży depresja ma niestereotypowy przebieg.
Zachorowania w tej grupie wiekowej rosną lawinowo
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Celem obchodów jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych.
Depresja to nie jest zwykły smutek – depresja uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, to długotrwały stan zaburzenia, stan chorobowy związany z wieloma objawami współistniejącymi.
Jak radzić sobie z depresją? Gdzie szukać pomocy?
SPECJALIŚCI SZKOLNI PSYCHOLOG LEKARZ PSYCHIATRA
☎ Telefon Zaufania:800 12 12 12, bezpłatny, anonimowy, służy pomocą dzieciom
i młodzieży.
ITAKA- centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego tel. 800 70 2222
(czynne całodobowo).
☎Telefon Zaufania: tel. (22) 621 35 37- dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji
i potrzebują natychmiastowego interwencyjnego wsparcia.
ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania: tel. 22 484 88 01
(czynny w poniedziałki i czwartki od 17.00 do 20.00).
Ośrodek Interwencji Kryzysowej: pomoc psychiatryczno-pedagogiczna tel. 22 855 44 32.
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna: tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00). przydatny link: https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyj…
W Centrum dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji)

M.R-N.

BEZPIECZNE WALENTYNKI

Jak co roku, przeprowadzamy akcję informacyjno-edukacyjną pod hasłem „Bezpieczne Walentynki 2024”. Przed nami święto wszystkich zakochanych, święto miłości –Walentynki, które corocznie obchodzone jest w dniu

POCZTA WALENTYNKOWA

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pełnili dziś rolę kupidynów doręczając pocztę od adoratorów uczniom naszej szkoły.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Zapraszamy do udziału w akcji pt. “Dzień Bezpiecznego Internetu”. Wszystkie zajęcia dostępne w formie cyfrowej on-line od 6 lutego do końca marca. Polecamy min.: Na

POCZTA WALENTYNKOWA

Z okazji 14 lutego Samorząd Uczniowski organizuje Pocztę Walentynkową. Każdy kto chcę wysłać Walentynkę dla swojej sympatii będzie miał taką możliwość. Wystarczy zanieść wypisaną kartkę