Wspólną zabawą, muzyką, śpiewem i tańcem integrowała się młodzież LOMS wraz z młodzieżą ZSG.
Spektakularne odtańczenie, “Belgijki” na zakończenie zabawy przez młodzież obu szkół okazało się wspaniałym i entuzjastycznym zwieńczeniem tego niezwykle sympatycznego wydarzenia.
Zakończenie lata i przełamanie pierwszych lodów międzyszkolnej znajomości były powodem tego, że w piątkowe wczesne popołudnie młodzież naszego liceum wraz z młodzieżą ZSG opuścili na chwilę szkolne ławki i tłumnie przybyli do Powiatowej hali Sportowej.
Swoją obecnością na imprezie integracyjnej zaszczycił Wicestarosta Pilski Pan Arkadiusz Kubich oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Pani Monika Marchut-Grzybowska.
W hali wraz ze swoim gronem pedagogicznym obecna była Dyrektor ZSG w Pile Pani Monika Rój, a także grono pedagogiczne wraz ze sztabem trenerskim Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile .
Wydarzenie z osobliwym entuzjazmem poprowadził nasz Dyrektor Pan Grzegorz Witkowski a wtórował mu znany w świecie sportu, znakomity pilski konferansjer Pan Wojciech Dróżdż.
Całość organizacyjna była efektem wysiłku nieocenionych przedstawicieli obu szkolnych samorządów, współpracujących z dyrekcją i pracownikami placówek.
Na początku trochę nieśmiałe, z dystansem, być może i z dozą pewnego sceptycyzmu grono uczniowskie obu szkół przyglądało się rozpoczynającemu się wydarzeniu. Jednak z każdą kolejną zabawą integracyjną atmosfera stawała się coraz bardziej otwarta, swobodna i ostatecznie bardzo wesoła.
Od Roku Szkolnego 2022/2023 nasza szkoła korzysta z klasopracowni sąsiedniej szkoły jaką jest Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile. Tym samym młodzież obu szkół stała się wspólną społecznością. Nowa rzeczywistość w jakiej znaleźli się uczniowie wymaga od obu stron zrozumienia, cierpliwości i otwartości. Zorganizowane wydarzenie było wyjściem na przeciw ku dobru wzajemnych relacji. Dziś miał zostać wysłany wyraźny impuls, który zbliży i połączy obie społeczności.
Efekt był zaskakująco pozytywny. Impreza przebiegła w bardzo sympatycznej i radosnej atmosferze pełnej młodzieńczej energii.
Na koniec, w rytmie folkowej muzyki, wspólnie zatańczona “Belgijka”, która swą choreograficzną charakterystyką mieszała uczniów obu szkół, łącząc ich w skoczne taneczne pary, nosiła cechy zdumiewającego i niebywale serdecznego widowiska.
GW