Integracja młodzieży LOMS i ZSG

Wspólną zabawą, muzyką, śpiewem i tańcem integrowała się młodzież LOMS wraz z młodzieżą ZSG.

Spektakularne odtańczenie, “Belgijki” na zakończenie zabawy przez młodzież obu szkół okazało się wspaniałym i entuzjastycznym zwieńczeniem tego niezwykle sympatycznego wydarzenia.

Zakończenie lata i przełamanie pierwszych lodów międzyszkolnej znajomości były powodem tego, że w piątkowe wczesne popołudnie młodzież naszego liceum wraz z młodzieżą ZSG opuścili na chwilę szkolne ławki i tłumnie przybyli do Powiatowej hali Sportowej.

Swoją obecnością na imprezie integracyjnej zaszczycił Wicestarosta Pilski Pan Arkadiusz Kubich oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Pani Monika Marchut-Grzybowska.

W hali wraz ze swoim gronem pedagogicznym obecna była Dyrektor ZSG w Pile Pani Monika Rój, a także grono pedagogiczne wraz ze sztabem trenerskim Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile .

Wydarzenie z osobliwym entuzjazmem poprowadził nasz Dyrektor Pan Grzegorz Witkowski a wtórował mu znany w świecie sportu, znakomity pilski konferansjer Pan Wojciech Dróżdż.

Całość organizacyjna była efektem wysiłku nieocenionych przedstawicieli obu szkolnych samorządów, współpracujących z dyrekcją i pracownikami placówek.

Na początku trochę nieśmiałe, z dystansem, być może i z dozą pewnego sceptycyzmu grono uczniowskie obu szkół przyglądało się rozpoczynającemu się wydarzeniu. Jednak z każdą kolejną zabawą integracyjną atmosfera stawała się coraz bardziej otwarta, swobodna i ostatecznie bardzo wesoła.

Od Roku Szkolnego 2022/2023 nasza szkoła korzysta z klasopracowni sąsiedniej szkoły jaką jest Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile. Tym samym młodzież obu szkół stała się wspólną społecznością. Nowa rzeczywistość w jakiej znaleźli się uczniowie wymaga od obu stron zrozumienia, cierpliwości i otwartości. Zorganizowane wydarzenie było wyjściem na przeciw ku dobru wzajemnych relacji. Dziś miał zostać wysłany wyraźny impuls, który zbliży i połączy obie społeczności.

Efekt był zaskakująco pozytywny. Impreza przebiegła w bardzo sympatycznej i radosnej atmosferze pełnej młodzieńczej energii.

Na koniec, w rytmie folkowej muzyki, wspólnie zatańczona “Belgijka”, która swą choreograficzną charakterystyką mieszała uczniów obu szkół, łącząc ich w skoczne taneczne pary, nosiła cechy zdumiewającego i niebywale serdecznego widowiska.

GW

Więcej galerii

RAJD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

W dniu 15 września 2023 roku uczniowie klas pierwszych LOMS wraz z wychowawcami panią Agnieszką Kosmatką oraz panem Tomaszem Pochylskim, uczestniczyli w integracyjnym rajdzie pieszym

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW.

13 września na Powiatowej Hali Sportowej  przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile odbył się kiermasz używanych podręczników szkolnych. Uczniowie pod opieką

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Uprzejmie informujemy, iż wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024 znajdą Państwo w zakładce ‘Szkoła’- ‘Wykaz podręczników’. A.K. Fot.: https://allegro.pl/oferta/ksiazki-uzywane-tanio

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

23 czerwca nastąpiło zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Podczas uroczystości wręczone zostały wszystkim uczniom naszej społeczności świadectwa promocyjne, zaś uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce, otrzymali