Matura 2015

W związku z nową formułą egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015 informujemy, że na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej utworzona została specjalna zakładka www.cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat nowego egzaminu maturalnego.

W ramach przygotowań do matury zachęcamy do skorzystania z następujących publikacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

1. informatorów o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2014/2015 z poszczególnych przedmiotów zawierających opis egzaminu z przykładowymi zadaniami i rozwiązaniami;
  2. przykładowych zestawów zadań z poszczególnych przedmiotów wraz z rozwiązaniami i omówieniem;
  3. przykładowego zestawu ponad 20 zadań z matematyki z rozwiązaniem na poziomie rozszerzonym;
  4. przykładowego arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Ponadto CKE udostępni jeszcze zbiór zadań z języka polskiego z przykładowymi realizacjami i komentarzem oraz przykładowe arkusze egzaminacyjne.

Wszystkie informacje odnośnie nowej formuły matury będą przekazywane uczniom na bieżąco. Dodatkowo zachęcamy do śledzenia wszelkich informacji na podanej stronie CKE.