Miejski projekt „Mein deutsches Lieblingswort”

Projekt polegał na nagraniu krótkiego filmiku, na którym uczeń przedstawia swoje ulubione, ciekawe niemieckie słowo. Uczeń miał dokończyć zdanie „Mein deutsches Lieblingswort ist …”. Mile widziany był zapis danego słowa.

Wybrane słowo miało być cenzuralne, nie obrażające uczuć innych osób.

Z przesłanych filmików powstał jeden filmik promujący język niemiecki                            w środowisku lokalnym, który został opublikowany na stronie internetowej PSNJN oddział Piła oraz Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile.

Celem projektu było:

Propagowanie języka niemieckiego w środowisku lokalnym, a w szczególności:

• podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych dzieci i młodzieży;
  • zainteresowanie uczniów kulturą państw niemieckojęzycznych;
  • kształtowanie postawy otwartości, ciekawości i tolerancji wobec innych narodów ich kultury i języka;
  • przełamanie bariery językowej;
  • przygotowanie młodzieży do wystąpień publicznych.

Do projektu zgłosiło się 8 uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania i nagrali naprawdę ciekawe filmy. Bardzo dziękuję następującym osobom:

Klasa 1SK: Agata Krauz – słowo: „Schmetterling” – „Motyl”

Maja Świderska – słowo: „Zweimal” – „Dwa razy”

Klasa 2SK: Julia Cochór – słowo: „Volleyball” – „Siatkówka”

Klasa 3SK: Julianna Zamel – słowo: „Binnenschifffahrtskuterkajutenschlüssel“ –     „Klucz do statku pływającego po rzece“

Klasa 3 SMS: Sara Marcinowska – słowo: „Mode” – „Moda”

Weronika Prabucka – słowo: „Vier” – „Cztery”

Wojtek Przybylski – slowo: „Computerspiele” – „Gry komputerowe”

Kuba Majewski – słowo: „Sport” – „Sport”

Do projektu wybrałam 7 filmów, które zasługują na szczególne wyróżnienie:

Osoby zainteresowane odsyłam do obejrzenia nadesłanych filmów – naprawdę wartoJ

Drodzy Uczniowie – jesteście wielcy!!!

Aleksandra Gondek-Sujka – nauczyciel języka niemieckiego

Konkurs ‘NIE DAJ SZANSY AIDS’

Jakub Majewski, uczeń klasy 3SMS, reprezentował naszą szkołę w powiatowym etapie wojewódzkiego konkursu na infografikę pod hasłem ‘Nie daj się AIDS’, organizowanym przez Państwową Inspekcję

Nowa siedziba sekretariatu szkoły

Informujemy, iż sekretariat LOMS został przeniesiony do budynku hali sportowej. Godziny pracy sekretariatu pozostają bez zmian, tj. 9.00-13.00.