Obóz Mrzeżyno luty 2014

W dniach 9-14 lutego, czyli w drugim tygodniu ferii, uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile wzięli udział w zgrupowaniu sportowym w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno. Do realizacji zajęć dostępna była 3 sektorowa hala w wymiarze sześciu godzin dziennie, siłownia, salka gimnastyczna oraz strefa odnowy biologicznej. Ćwiczenia realizowano także z użyciem podstawowych i nadających się do przetransportowania na miejsce zgrupowania przyborów i przyrządów pozyskanych z projektu S.O.S.

Ilość przeprowadzonych zajęć sportowych pozwoliła uczniom na wykonanie ogromu pracy treningowej. Przeprowadzono również zajęcia teoretyczne w formie audiowizualnej analizy z zakresu techniki i taktyki gry. Pomiędzy zajęciami nie zabrakło uczniom czasu na spacery po plaży przy sprzyjającej temu pogodzie. Wysoki standard pokoi i pyszne posiłki pozwalały na wypoczynek i regenerację organizmu. Uczniowie klasy drugiej, praktycznie bezpośrednio ze zgrupowania przejechali do Gostynia na Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, w których zajęli pierwsze miejsce.