PTPS Piła w półfinale MP Juniorek !

W miniony weekend rozegrano ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek. Jedynym wielkopolskim zespołem, który zakwalifkował się do półfinału jest PTPS Piła.

Pilanki wystąpiły w silnie obsadzonym turnieju w Zielonej Górze. Najpierw w podgrupie A bez problemów i straty seta pokonały gospodynie – Trzynastkę Zielona Góra i Chełmiec Wałbrzych. W grupie walczącej o awans do półfinałów musiały się zmierzyć z Chemikiem Police i mistrzyniami Polski – Gedanią Gdańska. W sobotę podopieczne trenera Andrzeja Zapaśnika po bardzo zaciętym pojedynku przegrały 2:3 z Chemikiem Police. Główny wpływ na tę porażkę miał wirus, który “rozłożył” cztery podstawowe zawodniczki zespołu. O awansie decydował mecz z Gedanią, w której pierwsze skrzypce grała Magdalena Damaske, reprezentantka Polski i mistrzyni Europy z 2013 roku. Damaske zgodnie z oczekiwaniami była liderką swojego zespołu i w całym meczu zdobyła 22 punkty.

Nikt jednak nie spodziewał się, że grająca w osłabieniu pilska ekipa wykaże się niesamowitym hartem ducha i walecznością godną najlepszych zespołów w kraju. Zawodniczki PTPS walczyły o każdą piłkę, a mistrzowską partię rozegrała Adrianna Kukulska, która w tym meczu zdobyła aż 28 punktów! Pilanki ograły mistrzynie Polski i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału, w którym będą drużyną rozstawioną przed losowaniem, które zadecyduje gdzie i z kim zagrają o finał MP. Warto dodać, że pilanki już rok temu zagrały w finale Mistrzostw Polski. Biorąc pod uwagę zaangażowanie z jakim zagrały w meczu z Gedanią, z pewnością ten wynik mogą powtórzyć w tym sezonie!

O prawdziwym pechu mogą mówić mistrzynie Wielkopolski – UKS ZSMS Poznań. W całym turnieju, którego były organizatorem poniosły jedną porażkę. Mimo to nie zakwalifikowały się do półfinału ze względu na niekorzystny stosunek setów. Podopieczne trenera Marka Tuszyńskiego najpierw pokonały w podgrupie MKS Świdnica 3:2. W grupie walczącej o awans do półfinału najpierw pokonały Skrę Bełchatów 3:1 i kiedy wydawało się, że awans mają na wyciągnięcie ręki, niespodziewanie MKS Świdnica pokonał BKS Bielsko Biała 3:2. W niedzielę MKŚ Świdnica bez problemów pokonał Skrę Bełchatów i jasne stało się, że awansie zadecyduje mecz BKSu z UKS ZSMS. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały zawodniczki z Bielska Białej i to one obok drużyny ze Świdnicy zagrają w półfinale MP.

W Bydgoszczy o awans walczył Amber Kalisz. Zawodniczki trenera Daniela Przybylskiego w pierwszym meczu przegrały z Barnimem Goleniów 1:3, ale w drugim bez problemów wygrały z Aresem Nowa Sól i w weekend walczyły bezpośrednio o awans do półfinałów. Najpierw przegrały z faworyzowanym Pałacem Bydgoszcz 0:3. W meczu decydującym o awansie stoczył bardzo zacięty pojedynek z Orłem Malbork. W pierwszym secie kaliszanki prowadziły już 19:16, jednak ze zwycięstwa cieszył się Orzeł, który wygrał do 21. W drugim zespół z Malborka zwyciężył do 20. W czwartym przegrały do 14 i pożegnały się podobnie jak zespół z Poznania z półfinałami MP.

Losowanie grup półfinałowych z udziałem PTPSu Piła we wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wyniki wielkopolskich juniorek na szczeblu centralnym – kliknij TUTAJ!

Adrianna Kukulska była liderką PTPSu Piła podczas turnieju w Zielonej Górze.

image26f

Udostępnij

Facebook

Więcej wpisów

KINO PO ANGIELSKU

Wyjście do kina na projekcję filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” w oryginalnej wersji. 11.03 uczniowie klas 1A, 2ASK oraz 3 SK wzięli udział w

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia, które ustanowiono 7 kwietnia, w rocznicę powstania w 1948 r.Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Kwiecień jest

TRENINGI NABOROWE SPS

Ogłaszamy terminy treningów naborowych na kolejny sezon 2024/2025Jeśli chcesz zostać siatkarką, to koniecznie musisz pojawić się na profesjonalnym treningu siatkówki w SPS BoxPro Volley Dzięki temu