SOS siatkarskie ośrodki szkolne

Od Roku Szkolnego 2012/2013 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile objęte zostało ogólnopolskim programem o nazwie Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Jest to wspólny projekt Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej w zakresie “Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej”. Projekt ten, daje naszym uczniom możliwość rozwijania swoich siatkarskich umiejętności w zunifikowanym trybie szkolenia przyużyciu profesjonalnych przyborów i przyrządów treningowych, zwiększonej liczbie zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych i regularnie szkolonych z ramienia tego programu nauczycieli/trenerów. Program zdecydowanie podniósł jakość szkolenia w naszej placówce a jego stały dynamiczny rozwój służy rozwojowi naszej szkoły. Więcej informacji na temat programu S.O.S. można wyczytać na stronie internetowej www.mlodziezowasiatkowka.pl na którą serdecznie zapraszamy.