TARGI EDUKACYJNE DLA MATURZYSTÓW

Zapraszamy na Targi Edukacyjne dla Maturzystów EDU DAY Piła 2023, które odbędą się 27 października w Hali Sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

To wydarzenie skierowane do maturzystów, którzy będą mieli okazję poznać ofertę znanych uczelni z całego kraju.

Podczas targów zaprezentują się m.in.:
– Politechnika Gdańska, UMK w Toruniu, Politechnika Morska, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Koszalińska, Politechnika Bydgoska, Uniwersytet Szczeciński,  Akademia Sztuki Szczecin, Wyższa Szkoła Zdrowia i Urody w Poznaniu oraz rodzime uczelnie ANS w Pile, ANS Wałcz.

Obecni będą również przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Pile i Szkoła Policji w Pile.

Do dyspozycji będą także eksperci, którzy podzielą się wiedzą o nowoczesnych trendach edukacji i potrzebach rynku pracy. Będzie okazja do skorzystania z porad doradców zawodowych.
Wydarzenie patronatem honorowym objął Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Żródło: https://www.powiat.pila.pl/wydarzenia/nadchodzace/1249,targi-edukacyjne-dla-maturzystow

“ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ…”

Kolejny raz Uczniowie LO MS upamiętnili rocznicę Powstania w getcie warszawskim (16.04.1943 r). Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestniczyliśmy w akcji edukacyjnej zorganizowanej przez Muzeum POLIN.

TURBOLANDESKUNDE

19 kwietnia 2024 odbył się drugi etap Konkursu Turbolandeskunde, wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego- Szwajcaria, naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa grupa w składzie: Kamila Borowiec

MŁODZIEŻOWA RADA POWIATU

15.04 odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Powiatu w Pile I kadencji. Liczy ona 11 radnych wybranych głosami uczniów szkół ponadpodstawowych. Podczas pierwszych obrad nowi