Turniej Nadziei Olimpijskich Dziewcząt i Chłopców

Od piątku do niedzieli Powiatowa Hala Sportowa gościła utalentowane siatkarsko dziewczęta i chłopców z rocznika 2007 i młodszych, z reprezentacji czterech województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Turniej zgodnie ze swoim celem wyłonił najzdolniejsze siatkarki i siatkarzy, którzy z rąk trenerów otrzymali nominacje do Kadry Regionu Północ na Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich, w którym młodzież poza wynikiem sportowym powalczy o uznanie w oczach trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Potencjał naszej nowoczesnej hali sportowej pozwolił na bardzo sprawne przeprowadzenie tego dużego przedsięwzięcia, które cieszyło się zainteresowaniem wielu przyjezdnych jak i miejscowych kibiców, z których większość to rodzice uzdolnionej młodzieży. Nad organizacją turnieju czuwał podczas jego trwania jak i wiele dni wcześniej Dyrektor naszej szkoły Pan Grzegorz Witkowski wraz z pracownikami szkoły. Pieczę merytoryczną w zakresie realizacji celów turnieju i oceny wyszkolenia zawodników sprawowali trenerzy koordynatorzy poszczególnych województw, na czele z trenerem Koordynatorem Regionalnym, Panem Zdzisławem Gogolem. Umiejętnościom siatkarzy podczas gier przyglądał się trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale Pan Maciej Bartodziejski. Podczas zakończenia zawodów byliśmy świadkami bardzo miłych okoliczności wręczania nominacji zawodniczkom i zawodnikom oraz wielu ciepłych i pokrzepiających słów skierowanych do młodzieży ze strony organizatorów i zaproszonych gości. W uroczystym zakończeniu turnieju swoją obecnością zaszczycił Starosta Pilski Pan Eligiusz Komarowski ,który otrzymał z rąk Dyrektora LOMS Pana Grzegorza Witkowskiego podziękowania za pomoc i cały wkład w rozwijanie siatkówki w naszym ośrodku na skalę ogólnopolską jak i umożliwienie organizacji Regionalnego Turnieju Nadziei Olimpijskich na naszym obiekcie. Podziękowania za umożliwienie sprawnej organizacji zawodów związanej z zakwaterowaniem i wyżywieniem zawodników, skierowano również w stronę Dyrektora Hotelu Gromada w Pile, Pana Piotra Sosnowskiego, również obecnego w ceremonii zakończenia zawodów. Zawodniczki i zawodników swoją obecnością zaszczyciła utytułowana pilska siatkarka a obecnie trenerka SPS Volley Piła Pani Agnieszka Kosmatka i znany w Pile trener, wychowawca wielu siatkarskich pokoleń Pan Jarosław Kubiak. Nominację do Kadry Regionu Północ otrzymał nasz uczeń i zawodnik UKS SMS JOKER PIŁA Jakub Kisielewski z klasy 1 SK. Naszego trenera Tomasza Aszemberga nominowano natomiast na pierwszego trenera Kadry Regionu Północ. Były to wspaniałe trzy dni z młodzieżową siatkówka w naszej szkole. Było nam niezmiernie miło gościć wszystkich sportowców wraz z ich szkoleniowcami. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą sportową atmosferę. Życzymy powodzenia i do zobaczenia na siatkarskim szlaku.

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile

Siatkarskie Ośrodki Szkolne PZPS

G.W i T.A.

KINO PO ANGIELSKU