UKS SMS Joker Piła wywalczył awans do finału Mistrzostw Wielkopolski Kadetów

UKS SMS Joker Piła wywalczył awans do finału Mistrzostw Wielkopolski kadetów i za dwa tygodnie zagra o tytuł najlepszej drużyny naszego województwa w Kaliszu.

Pierwszy mecz półfinałów, rozegrany między Turkiem a Poznaniem, przyniósł emocje od drugiego seta. Turczanie w pierwszej partii pozwolili nadrobić trochę punktów rywalom w końcówce seta, drugi i trzeci toczyły się w bezpośredniej walce i dopiero końcówki decydowały o zwycięstwach MKS-u. Poziom obu zespołów dosyć wyraźnie odbiegał od poziomu jaki w dwóch kolejnych meczach przedstawili zawodnicy Jokera.

Pilanie swój pierwszy mecz rozegrali ze zmęczonym zespołem MKS-u MOS Turek. Mimo to spodziewano się, że zawodnicy z południowego-wschodu województwa Wielkopolskiego postawią opór pilanom, bo to w nich można było upatrywać się tych, którzy “urwą” sety jokerowcom. Niestety, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Pierwszy set nasi zawodnicy wygrali do 10 i niech tylko wynik tego seta posłuży za komentarz. W drugim secie już nie było tak łatwo. Zawodnicy duetu trenerskiego: Marek Malinowski – Tomasz Aszemberg, zaczęli popełniać błędy i nie kończyli piłek. W pewnym momencie MOS Turek przejął na chwilę prowadzenie, lecz nie na długo i ostatecznie Joker wyszedł na prowadzenie i spokojnie zakończył seta, wygrywając do 22. Trzeci set i jak się okazało ostatni, był małą kopią tego co było w pierwszej odsłonie. SMS wraz z przebiegiem seta stopniowo “odjeżdżał” rywalom, którzy nie zdołali już nic zrobić i przegrali ten mecz.

40 minut po zakończeniu spotkania z Turkiem po drugiej stronie siatki pilan zameldowali się zawodnicy Energetyka Poznań. I tak samo jak w przypadku Turku pierwsza partia została wysoko wygrana przez UKS SMS Piła. Podobny przebieg jak z Turkiem miał drugi set. Nasi kadeci zaczęli popełniać błędy, lecz szybko ustabilizowali sytuację. Takim samym wynikiem jak trzeci set z MKS-em zakończył się ten z Poznaniem. Pilanie w całym meczu byli zdecydowanie lepsi i widać to było w wielu momentach gry, choć chwilami Joker popełniał proste, niewymuszone błędy.

Teraz przed naszymi zawodnikami dwa tygodnie przygotowań do finałów Mistrzostw Wielkopolski. Tam nasi zawodnicy zagrają z zespołami z Kalisza, Ostrowitego i Turku, który także awansował. Istnieją też duże szanse, że pilanie zakończą te rywalizację na wysokim miejscu.

Takie same szanse mają juniorzy UKS SMS Joker Piła, którzy w dniach 7-8 lutego wezmą udział w finale Mistrzostw Wielkopolski w Nowym Tomyślu. Tam rywalami pilan będą UKS Rataje ZSO 4 Poznań, Piątka Turek, Progress Września i Kangur Nowy Tomyśl. Szykuje się więc dwudniowa ciężka przeprawa zawodników trenera Aszemberga.

Wyniki:

MKS MOS Turek – Energetyk Poznań 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)
UKS SMS Joker Piła – MKS MOS Turek 3:0 (25:10, 25:22, 25:13)
Energetyk Poznań – UKS SMS Joker Piła 0:3 (14:25, 16:25, 13:25)

źródło: www.pilskisport.pl
galeria zdjęć: Mateusz Kaczmarek

Galeria 1 – zobacz

Galeria 2 – zobacz

Udostępnij

Share on facebook
Facebook

Więcej wpisów

TURNIEJ TOWARZYSKI

12 stycznia w Powiatowej Hali Sportowej rozegrany został towarzyski turniej, w którym zmierzyli się zawodnicy klubów z Międzyrzecza, Bydgoszczy i Piły. Choć wszystkie drużyny wykazały

#Powstanie Wielkopolskie 1918-1919

27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie trwające do 16 lutego 1919 roku, zwieńczone zwycięstwem Wielkopolan. Dzięki temu zrywowi Wielkopolska została włączona w granice niepodległego

Wigilijne spotkanie klasy 1SK

W ostatnim tygodniu zajęć w trybie stacjonarnym przed świętami, klasa 1SK zorganizowała na godzinie wychowawczej spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie wymienili się drobnymi świątecznymi upominkami.