WYCIECZKA KL. 1SK DO GNIEZNA

23 maja br., pod opieką nauczyciela historii, Pana Krzysztofa Jarosa, oraz nauczyciela geografii, Pana Pawła Białczaka, klasa 1SK zwiedzała Gniezno, pierwszą stolicę Polski.

Najważniejszym punktem dnia była wizyta w Gnieźnieńskiej Katedrze, położonej na historycznym Wzgórzu Lecha, będącej przykładem gotyckiej architektury. Uczniowie mieli też okazję podziwiać Drzwi Gnieźnieńskie, będące dziełem bezimiennych średniowiecznych mistrzów, przedstawiające sceny z życia świętego Wojciecha, pierwszego patrona Polski.

Oprócz pasjonującej lekcji historii, była to doskonała okazja do integracji klasy.

INDEKS “START2STAR”

Przypominamy, że rejestracja do Programu Indeks Start2Star dobiega końca! To ostatni dzwonek, aby skorzystać z tej wyjątkowej okazji i dołączyć do grona stypendystów, którzy realizują swoje marzenia o

XVIII TYDZIEŃ  EDUKACJI  PROFILAKTYCZNEJ

Już po raz drugi młodzież LOMS uczestniczyła w Tygodniu Edukacji Profilaktycznej organizowanym przez ZSG od 18 lat. W dniu 17.05.24r. odbył festyn sportowo-rekreacyjny „Sport zamiast

TYDZIEŃ EDUKACJI PROFILAKTYCZNEJ

W dniach 17-23.05.2024r. uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w organizowanym w ZSG już po raz osiemnasty Tygodniu Edukacji Profilaktycznej. W jego ramach młodzież bedzie uczestniczyć

MATURY TRWAJĄ…

Dzisiaj trzeci dzień Egzaminu Maturalnego – J. Angielski. Trzymamy kciuki do końca za naszych Maturzystów!!