WYNIKI KONKURSU TURBOLANDESKUNDE

– ETAP REGIONALNY!!!

Dnia 22 kwietnia 2022 roku w piątek o godzinie 11:00 odbyła się w I LO w Pile VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO – NIEMCY – etap regionalny.

Do etapu regionalnego zakwalifikowało się 5 drużyn z różnych szkół: Zespół Szkół Budowlanych z Piły, Zespół Szkół Ekonomicznych z Piły, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej z Piły, I Liceum Ogólnokształcące z Piły oraz Zespół Szkół im. S. Staszica z Piły.

W konkursie reprezentował naszą szkołę zespół z klasy 3 SMS w składzie:  Sara Marcinowska, Klaudia Ptak i Adrianna Maciukiewicz, które zajęły zaszczytne III miejsce!  Opiekunem w/w drużyny byłam ja – miałam tę ogromną przyjemność. Dziewczęta nie  zakwalifikowały się co prawda do ostatniego etapu tego konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Krakowie,    ale i tak jest to wielkie wyróżnienie i satysfakcja z poświęconego na przygotowania czasu. Uczennice otrzymały ciekawe nagrody rzeczowe, dyplomy i w pięknym stylu zakończyły swoją przygodę z tym etapem swojej edukacyjnej drogi. GRATULUJĘ WAM Z CAŁEGO SERCA!!! JESTEM    Z WAS DUMNA!

Organizatorom konkursu: Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego dziękujemy za możliwość sprawdzenia poziomu swojej wiedzy     w tak ciekawym konkursie, a Pani Jolancie Mrotek-Szczepkowskiej – koordynatorce regionalnej konkursu dziękujemy za bardzo sprawne                             i profesjonalne  przeprowadzenie konkursu oraz ciekawą atmosferę rywalizacji         z innym szkołami z Piły.

Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut               w Krakowie i Warszawie.

Myślę, że wszystkie cele konkursu zostały zrealizowane i będą jeszcze realizowane podczas etapu ogólnopolskiego w Krakowie, a są to:

  • rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi,
  • propagowanie wychowania proeuropejskiego,
  • rozbudzanie otwartości na inne kultury,
  • krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów,
  • doskonalenie umiejętności i wykorzystywania technologii komputerowej       i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy,
  • rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi,
  • doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy  w grupie,
  • przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego,
  • przyzwyczajanie uczniów do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział w konkursach.

Aleksandra Gondek-Sujka – nauczycielka języka niemieckiego – członek jury, opiekun w/w drużyny

Więcej galerii

KADRA POLSKI W NASZYM LICEUM

Tym razem atuty treningowe naszej hali sportowej do celów zgrupowania szkoleniowego wykorzystali młodzi adepci z Kadry Polski U15. W dniach 1-4 października na hali sportowej

WIZYTA MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI

Przy okazji wizyty w Pile Pan Kamil Bortniczuk Minister Sportu i Turystyki odwiedził naszą szkołę i spotkał się z uczniami LO MS podczas zajęć sportowych