W dniach 30 listopada do 1 grudnia w Centralnym Ośrodku w Spale odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i koordynatorów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W dniu 26.03.2015r. Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Pile zorganizował warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z powiatów pilskiego, wałeckiego, gminy Wyrzysk i Białośliwie

z podstaw nauczania piłki siatkowej. Szkolenie to było skierowane do osób chcących prowadzić zajęcia z piłki siatkowej w klasach IV-VI szkoły podstawowej oraz I – III szkoły gimnazjalnej.

1Kilka dni temu w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale ruszyła seria konferencji i warsztatów szkoleniowych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W proces szkolenia włączyli się trenerzy mistrzów świata.

Na konferencji w dniach 7 – 9 grudzień byli nasi trenerzy z UKS SMS JOKER PIŁA , Panowie Marek Malinowski, Tomasz Aszenberg i Grzegorz Witkowski

We wtorek zajęcia praktyczne poprowadzili Stephane Antiga – trener reprezentacji Polski mężczyzn i jego asystent, Philippe Blain – szef Rady Trenerów Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej i Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej.

– To niesamowite, że aż tylu trenerów uczestniczyło w dzisiejszych zajęciach (ponad 100 – przyp. red.). Nie po raz pierwszy uczestniczę w zajęciach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, ale po raz kolejny jestem zdumiony rozmachem tego przedsięwzięcia. To naprawdę super sprawa. Widzę, że trenerzy są dobrze przygotowani do pracy, ale też chcą się uczyć. Dzisiaj pokazaliśmy zajęcia z podestami, które preferowaliśmy podczas przygotowań do mistrzostw świata. Widziałem, że przekonaliśmy trenerów do naszej już sprawdzonej metody – powiedział Stephane Antiga.

sms24Od Roku Szkolnego 2012/2013 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile objęte zostało ogólnopolskim programem o nazwie Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Jest to wspólny projekt Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej w zakresie "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej". Projekt ten, daje naszym uczniom możliwość rozwijania swoich siatkarskich umiejętności w zunifikowanym trybie szkolenia przyużyciu profesjonalnych przyborów i przyrządów treningowych, zwiększonej liczbie zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych i regularnie szkolonych z ramienia tego programu nauczycieli/trenerów. Program zdecydowanie podniósł jakość szkolenia w naszej placówce a jego stały dynamiczny rozwój służy rozwojowi naszej szkoły. Więcej informacji na temat programu S.O.S. można wyczytać na stronie internetowej www.mlodziezowasiatkowka.pl na którą serdecznie zapraszamy.

logosms

Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać
i fruń, jak najwyżej po marzenia.

Arek Gołaś

holy bible