Szkolenie S.O.S. Spała

W dniach 30 listopada do 1 grudnia w Centralnym Ośrodku w Spale odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i koordynatorów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Szkolenie miało formę warsztatów. Zadaniem wybranych trenerów było przeprowadzenie treningu indywidualnego w tematach: rozgrywający, atakujący, przyjmujący, środkowy i libero.

W poniedziałek rano szkolenie rozpoczęli nauczyciele i koordynatorzy Regionu Północ Krzysztofa Felczaka. Warsztaty z rozegrania prowadzili nauczyciele z Gimnazjum Nr 9 z Kalisza. Prowadzącym był Daniel Przybylski a asystowali mu Olga Owczynnikowa, Ewa Komorowska oraz Janusz Polaszek. Tematem dotyczącym przyjęcia zajęli się reprezentanci SMS Nr 3 z Gdańska pod przywództwem Edwarda Pawluna, a pomagali mu Mariusz Łobacz, Ariel Fijoł, Dorota Pawlun i Walentym Stopow. Środkiem bloku zajęli się nauczyciele z SMS Świnoujście. Warsztat prowadził Karol Janaszewski wraz z Arturem Kulikowskim, Mateuszem Sylla i Zdzisławem Gogolem. Trening dla atakującego poprowadził Grzegorz Witkowski z LOMS w Pile, a asystowali: Tomasz Aszemberg, Marek Malinowski, Andrzej Malczewski. Gimnazjum Nr 6 w Bydgoszczy zajęło się ostatnim tematem pod tytułem libero. Zajęcia prowadził Dawid Pawlik przy pomocy trenerów: Macieja Kromrycha, Agaty Kopczyk, Bartosz Zaparucha, Agnieszka Malinowska, Henryk Borowski.

Wykład z analizy statystycznej przeprowadził Sebastian Michalak. Zajęcia były praktyczne więc każdy z nauczycieli miał za zadanie zrobić statystyki na przykładzie 4 seta z finału mistrzostw świata 2014 Polska – Brazylia.

Ryszard Biernat omówił przygotowanie motoryczne. Zaraz po tym na halę wszedł Region Zachód Marka Kwiecińskiego. Za rozegranie odpowiadał Dariusz Ratajczak z Gimnazjum Nr 11 w Wałbrzychu, a pomagali mu Radosław Ostrowski również z Wałbrzycha oraz Michał Glinka z Milicza. Zajęcia z ataku przeprowadził Jarosław Łukasiewicz z Liceum w Sulechowie w towarzystwie Agaty i Tomasza Paluch z Zielonej Góry. Trening z przyjęcia należał do Wojciecha Pudo z Częstochowy, asystowali mu Przemysław Segieta z Będzina oraz Bartosz Pyda z Wrocławia. Środkiem w zastępstwie zajął się Tomasz Paluch wraz z Agatą Paluch i Jarosławem Łukaszkiewiczem. Temat libero należał do Bartłomieja Dykty z Liceum w Nysie, który trening przeprowadził przy pomocy Marcina Dykty oraz Pawła Potoczaka.

Warto podkreślić, że uczestnikami treningów byli nauczyciele, którzy spisali się bardzo dobrze. Prowadzącym i uczestnikom treningów gratulujemy!

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA

W dniach 21 – 27 kwietnia 2024 obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień.Kampania objęta patronatem Światowej Organizacji Zdrowia, jest realizowana na poziomie lokalnym przez poszczególne państwa. W

“ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ…”

Kolejny raz Uczniowie LO MS upamiętnili rocznicę Powstania w getcie warszawskim (16.04.1943 r). Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestniczyliśmy w akcji edukacyjnej zorganizowanej przez Muzeum POLIN.

TURBOLANDESKUNDE

19 kwietnia 2024 odbył się drugi etap Konkursu Turbolandeskunde, wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego- Szwajcaria, naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa grupa w składzie: Kamila Borowiec