Inauguracja roku sportowego w LO MS w Pile

W dniu 16 września w hali sportowej przy ul. Bydgoskiej odbyła się uroczysta inauguracja sezonu sportowego 2013/2014. Przed zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się parlamentarzyści, władze Powiatu Pilskiego, przedstawiciele Prezydenta Miasta Piły, osoby wspierające UKS SMS Joker Piła oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów zaprezentowały się wszystkie grupy objęte szkoleniem w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile.

Uroczystość poprowadził Dyrektor Szkoły Pan Paweł Jarczak, po którym głos zabrali zaproszeni goście. Po wielu ciepłych słowach aprobaty i wsparcia w kierunku sportowej działalności klubu nastąpił pokaz umiejętności siatkarskich zawodników i warsztatu szkoleniowego trenerów. Siatkarską rozgrzewkę poprowadził trener Tomasz Aszemberg, po której w kilku ćwiczeniach zaprezentowała się grupa młodzików UKS SMS Joker Piła prowadzona przez trenera Jacka Piechotę.

Następnie na boisko wyszła grupa Kadetów z klasy I LO MS którą kieruje trener Marak Malinowski. Drużyna Juniorów, składająca się z uczniów klas II i III LO MS pod wodzą trenera Tomasza Aszemberga w specjalistycznych ćwiczeniach zaprezentowała się jako ostatnia. We wszystkich elementach sztuki siatkarskiej wykorzystano przybory i przyrządy pozyskane z programu „Siatkarskie Ośrodki Szkolne”. Wokół boiska widniały banery reklamowe wszystkich partnerów szkoły oraz osób i firm wspierających działalność klubu, którym składamy serdeczne podziękowania za wsparcie, dzięki któremu możemy z powodzeniem szkolić i prezentować naszą siatkarską młodzież na arenie ogólnopolskiej.