Początek rozgrywek UKS SMS Joker Piła

W dniach 28-29 września rozpoczął się dla UKS SMS Joker Piła sezon rozgrywkowy. Bilans ze spotkań jest zdecydowanie dodatni i zadowalający. W sobotę od rana rozpoczęli rywalizację nasi adepci w kategorii młodzik. W pilskiej hali na jednodniowym turnieju gościły zespoły Progress Września i Zielone Wzgórza Murowana Goślina. Nasi młodzicy bez straty seta 2:0 (w kategorii młodzik gra się do dwóch wygranych setów) pokonali rówieśników z Murowanej Gośliny. Ulegli jednak 0:2 zawodnikom z Wrześni. Takie rezultaty, dały naszej młodzieży drugie miejsce w turnieju.

Tego samego dnia, wieczorem, na wyjeździe w podpoznańskiej Mosinie rozegrali mecz juniorzy. Było to spotkanie w ramach rozgrywek III ligi seniorów gdzie podopieczni Tomasz Aszemberga zbierają doświadczenia i szlifują taktykę gry pod kątem dalszych rozgrywek. Pierwszy set padł łupem gospodarzy. Konsekwencje podróży jak i błędy wynikające z braku zgrania na początku sezonu (skład uzupełniło kilku nowych zawodników) były powodem wielu niedoskonałości w grze.

W kolejnych partiach nasi chłopcy grali już lepiej i wygrali trzy kolejne sety i cały mecz  w stosunku 3:1. W niedzielę w hali przy ulicy Bydgoskiej odbył się eliminacyjny turniej kadetów. Naszymi gośćmi były ekipy MOS Turek i Herbertus Wronki. Podopieczni Marka Malinowskiego obciążeni świadomością swojego pierwszego meczu w barwach klubu (dla części zawodników były to pierwsze profesjonalne zawody w życiu) mieli nie lada problemy z drużyną z Turku, którą po długiej walce pokonali w stosunku 3:2. W kolejnym spotkaniu zmierzyli się z rówieśnikami z Wronek, tu było już zdecydowanie lepiej – wygrali bez straty seta. Wszyscy zawodnicy są zmęczeni po okresie przygotowawczym i na wyraźny wzrost formy musimy jeszcze trochę poczekać. Jednak wyniki na tym etapie przygotowań są zadowalające.

Udostępnij

Share on facebook
Facebook

Więcej wpisów

TURNIEJ TOWARZYSKI

12 stycznia w Powiatowej Hali Sportowej rozegrany został towarzyski turniej, w którym zmierzyli się zawodnicy klubów z Międzyrzecza, Bydgoszczy i Piły. Choć wszystkie drużyny wykazały

#Powstanie Wielkopolskie 1918-1919

27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie trwające do 16 lutego 1919 roku, zwieńczone zwycięstwem Wielkopolan. Dzięki temu zrywowi Wielkopolska została włączona w granice niepodległego

Wigilijne spotkanie klasy 1SK

W ostatnim tygodniu zajęć w trybie stacjonarnym przed świętami, klasa 1SK zorganizowała na godzinie wychowawczej spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie wymienili się drobnymi świątecznymi upominkami.