Obozy sportowe

W dniu 24 sierpnia do Piły zjechała się siatkarska młodzież ucząca się w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile. Poza uczniami, z drugiej i trzeciej klasy, dla których jest to dalszy ciąg siatkarskiej przygody w Pile, przyjechali także adepci tej dyscypliny, którzy tę przygodę w środowisku pilskim dopiero zamierzali rozpocząć. Ze względu na trwające prace remontowe Internatu i hali sportowej Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, czyli obiektów, z których w ciągu roku nasi siatkarze będą korzystać, zgrupowanie sportowe zorganizowano w Internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Treningi odbywały się w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych, znajdującej się w pobliżu internatu. Ponadto nasi siatkarze swoje zdolności motoryczne rozwijali w nowoczesnej siłowni Extreme przy ul. Rodła 5 oraz w plenerze pilskiej przyrody – nad jeziorem Płotki i jeziorem Piaszczyste. Swoje zapotrzebowanie energetyczne chłopcy uzupełniali w stołówce I LO w Pile, gdzie za każdym razem czekał na nich pyszny posiłek.

Obóz pozwolił na wykonanie zaplanowanej pracy treningowej oraz na integrację zawodników jak i asymilację w pilskim środowisku. Należy zwrócić uwagę na fakt, że raz dziennie u boku siatkarzy z LO MS swoje siatkarskie umiejętności rozwijała grupa młodzików (I i II klasa gimnazjum). Mamy nadzieje, że szkolenie tych chłopców przyczyni się do wzmocnienia naboru do naszej szkoły w następnych latach.

W dniu 29 sierpnia chłopcy wyjechali na weekend do swoich domów, by 2 września stawić się na inauguracji Roku Szkolnego 2013/2014.

W dniach 4-8 września uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego wzięli udział w akcji szkoleniowej nad morzem w miejscowości Mrzeżyno. Zakwaterowani w wysokiej klasy pokojach Mrzeżyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji, chłopcy mieli do dyspozycji halę sportową, siłownię, salkę gimnastyczną i saunę. Wszystko mieściło się w jednym obiekcie. Treningi odbywały się trzy razy dziennie. Po przyjeździe kształtowaliśmy wytrzymałość na okolicznej szerokiej plaży. W drugim dniu zawodnicy przebiegli plażą z Mrzeżyna do Dźwiżyna i z powrotem. Popołudniami treningi odbywały się na wspomnianych obiektach sportowych. W ciągu czterech dni zrealizowano 11 jednostek treningowych, co pozwala z czystym sumieniem przystąpić do nadchodzącego sezonu.

INDEKS “START2STAR”

Przypominamy, że rejestracja do Programu Indeks Start2Star dobiega końca! To ostatni dzwonek, aby skorzystać z tej wyjątkowej okazji i dołączyć do grona stypendystów, którzy realizują swoje marzenia o

XVIII TYDZIEŃ  EDUKACJI  PROFILAKTYCZNEJ

Już po raz drugi młodzież LOMS uczestniczyła w Tygodniu Edukacji Profilaktycznej organizowanym przez ZSG od 18 lat. W dniu 17.05.24r. odbył festyn sportowo-rekreacyjny „Sport zamiast

TYDZIEŃ EDUKACJI PROFILAKTYCZNEJ

W dniach 17-23.05.2024r. uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w organizowanym w ZSG już po raz osiemnasty Tygodniu Edukacji Profilaktycznej. W jego ramach młodzież bedzie uczestniczyć

MATURY TRWAJĄ…

Dzisiaj trzeci dzień Egzaminu Maturalnego – J. Angielski. Trzymamy kciuki do końca za naszych Maturzystów!!