Klasa 1 SK na wystawie organizowanej przez Powiat Pilski, BWAiUP w Pile: ZNACZKI POCZTY PODZIEMNEJ Z LAT 1981-1989 z kolekcji Edwina Klessy.

15 grudnia br., klasa 1SK pod opieką Pani prof. Katarzyny Franc, odwiedziła w ISKRZE wystawę zatytułowaną ZNACZKI POCZTY PODZIEMNEJ Z LAT 1981-1989, podczas której miała okazję poznać jej autora. Pan Edwin Klessa nie tylko z pasją opowiadał o swoich zbiorach, lecz również dzielił się swymi wspomnieniami dotyczącymi współczesnych dziejów Polski.

Dla uczniów była to niecodzienna, lecz jakże pouczająca lekcja historii.

Więcej galerii

TURNIEJ TOWARZYSKI

12 stycznia w Powiatowej Hali Sportowej rozegrany został towarzyski turniej, w którym zmierzyli się zawodnicy klubów z Międzyrzecza, Bydgoszczy i Piły. Choć wszystkie drużyny wykazały

#Powstanie Wielkopolskie 1918-1919

27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie trwające do 16 lutego 1919 roku, zwieńczone zwycięstwem Wielkopolan. Dzięki temu zrywowi Wielkopolska została włączona w granice niepodległego

Wigilijne spotkanie klasy 1SK

W ostatnim tygodniu zajęć w trybie stacjonarnym przed świętami, klasa 1SK zorganizowała na godzinie wychowawczej spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie wymienili się drobnymi świątecznymi upominkami.