KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

MAMY REPREZENTACJĘ UCZNIÓW NA ETAP REGIONALNY                W TURBOLANDESKUNDE!!!

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie: SARA MARCINOWSKA, KLAUDIA PTAK ORAZ ADRIANNA MACIUKIEWICZ  z klasy 3 SMS zwyciężyły dnia 25 marca 2022 roku          w szkolnym etapie VII edycji ogólnopolskiego konkursu TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO – NIEMCY i tym samym zakwalifikowały się do etapu regionalnego tego konkursu, który odbędzie się dnia 22 kwietnia 2022 roku. Serdecznie Wam gratuluję i życzę wytrwałości            w kolejnych przygotowaniach.

W konkursie brali również udział następujący uczniowie:

klasa 3 SK:

Julianna Zamel, Wiktoria Szwajca, Kinga Furman

klasa 1 SK:

Maja Świderska, Franciszek Biegasiewicz, Przemysław Cichosz – Dzyga

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, który składał się ze 100 pytań, które dotyczyły kraju naszego najbliższego sąsiada. Pytania dotyczyły historii, geografii, kultury, języka, kuchni niemieckiej, literatury, sztuki.

Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut               w Krakowie i Warszawie.

Podczas konkursu realizowane są następujące cele:

• rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi,
  • propagowanie wychowania proeuropejskiego,
  • rozbudzanie otwartości na inne kultury,
  • krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów,
  • doskonalenie umiejętności i wykorzystywania technologii komputerowej       i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy,
  • rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi,
  • doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy  w grupie,
  • przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego,
  • przyzwyczajanie uczniów do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział w konkursach.

Trzymam za Was kciuki!!!

Opiekun konkursu – nauczyciel języka niemieckiego:

Aleksandra Gondek-Sujka

“ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ…”

Kolejny raz Uczniowie LO MS upamiętnili rocznicę Powstania w getcie warszawskim (16.04.1943 r). Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestniczyliśmy w akcji edukacyjnej zorganizowanej przez Muzeum POLIN.

TURBOLANDESKUNDE

19 kwietnia 2024 odbył się drugi etap Konkursu Turbolandeskunde, wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego- Szwajcaria, naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa grupa w składzie: Kamila Borowiec

MŁODZIEŻOWA RADA POWIATU

15.04 odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Powiatu w Pile I kadencji. Liczy ona 11 radnych wybranych głosami uczniów szkół ponadpodstawowych. Podczas pierwszych obrad nowi