Okiem zawodnika- relacja z finału Mistrzostw Wielkopolski.

W sobotę 7 lutego podopieczni Tomasza Aszemberga wybrali się do Nowego Tomyśla na finały Mistrzostw Wielkopolski, gdzie występowali w roli faworyta, broniąc tytułu z poprzedniego roku. Nasi juniorzy w pierwszym meczu grali z Rataje Poznań, od początku tego spotkania wszystko układało się po myśli naszych zawodników, jedynie w pierwszym secie przeciwnik zdobył 22 oczka , w kolejnych setach wszystko układało się pod dyktando Jokera, silna zagrywka, która odrzuciła rywali od siatki pozwoliła tylko na zdobycie 18 pkt , ostatni set był dominacją ze strony Piły ,silna zagrywka, i świetna gra w polu przyczyniła się do tego że Poznań zdobył zaledwie 5pkt, a najlepszym zawodnikiem został wybrany kapitan naszego zespołu Kamil Gromadzki.

W drugim meczu przyszła kolej na zespół z Wrześni, było to trudniejsze spotkanie od poprzedniego gdyż Września miała w swoich szeregach zawodnika który występuje w Kadrze Narodowej, na co dzień uczący się w SMS SPAŁA,

Joker przegrał seta na własne życzenie, duża ilość pomyłek w polu zagrywki oraz brak kończącego ataku naszej drużyny przyczyniła się do straty seta naszych zawodników z nad GWDY. Ostatecznie Pilanie wygrali z Wrześnią 3:1 zapewniając sobie aktualnie 1 lokatę, a najlepszym zawodnikiem tego spotkanie został Mateusz Dziedzina.

Nasi zawodnicy w dobrych humorach udali się do hotelu żeby zregenerować się na jutrzejszą formalność.

UKS SMS Joker Piła – UKS Rataje ZSO 4 Poznań 3:0 (25:22, 25:18, 25:5)

Progress Września – UKS SMS Joker Piła 1:3 (27:25, 21:25, 22:25, 21:25)

W niedzielne popołudnie po drugiej stronie siatki wstawili się gospodarze z Nowego Tomyśla, Joker kontrolował przebieg spotkanie, wygrywając do 23 i 21.

Po 2 wygranych setach nasi juniorzy byli myślami w ćwierćfinale mistrzostw Polski, co spowodowało że Joker przegrał 3 seta do 18 , jednak w czwartym secie Joker powrócił do meczu i ostatecznie pokonal Kangur Nowy Tomyśl do 16 , wygrywając całe spotkanie 3:1 , a mianem MVP został nagrodzony młody rozgrywający Jokera (kadet) Marcin Krawiecki.

Pilanie po 3 spotkaniu mieli pewne pierwsze miejsce, lecz na deser został im zespół Piatka Turek, który ostatecznie zajął ostatnią lokatę w tabeli, ale pokazał się z bardzo dobrej strony w starciu z Pilanami przegrywając poszczególnie do : 27, 17 i 20 , a zawodnikiem tego meczu został przyjmujący Jokera Filip Sobkowiak.

UKS SMS Joker Piła – Kangur Nowy Tomyśl 3:1 (25:23, 25:21, 18:25, 25:16)

Piątka Turek – UKS SMS Joker Piła 0:3(27:29, 17:25, 20:25)

Warto podkreślić że Joker zawsze staje na podium, a dziś przyjechał ze złotem do Piły i z dobrym nastawieniem przygotowuje się do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski

opracował: Patryk Walczak

galeria zdjęć: W. Wardak

Udostępnij

Share on facebook
Facebook

Więcej wpisów

TURNIEJ TOWARZYSKI

12 stycznia w Powiatowej Hali Sportowej rozegrany został towarzyski turniej, w którym zmierzyli się zawodnicy klubów z Międzyrzecza, Bydgoszczy i Piły. Choć wszystkie drużyny wykazały

#Powstanie Wielkopolskie 1918-1919

27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie trwające do 16 lutego 1919 roku, zwieńczone zwycięstwem Wielkopolan. Dzięki temu zrywowi Wielkopolska została włączona w granice niepodległego

Wigilijne spotkanie klasy 1SK

W ostatnim tygodniu zajęć w trybie stacjonarnym przed świętami, klasa 1SK zorganizowała na godzinie wychowawczej spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie wymienili się drobnymi świątecznymi upominkami.