S.O.S. dla siatkarskich talentów

Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych zainaugurowana! Podpisy pod stosownym dokumentem zostały złożone w pilskim Starostwie w czwartkowe popołudnie, podczas uroczystego spotkania, przygotowanego przez Wydział Oświaty. – Celem przedsięwzięcia, które wspólnie dziś rozpoczynamy, jest objęcie opieką każdego siatkarskiego talentu w powiecie i regionie. Nie chcemy dopuścić, aby wyjątkowe zdolności wielu młodych sportowców nie miały należytego wsparcia – powiedział w trakcie spotkania starosta pilski Franciszek Tamas.

Efektem wspólnych działań szkoleniowych w zakresie minisiatkówki i siatkówki ma być zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach siatkarskich. Zadanie będzie realizowane w oparciu o najnowszą wiedzę, teorię i praktykę, zgodnie z projektem szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Organizatorzy przedsięwzięcia to Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile oraz Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Mistrzostwa Sportowego JOKER Piła.

Patronami przedsięwzięcia są:
Franciszek Tamas – starosta pilski
Piotr Głowski – prezydent Piły
Bogusława Towalewska – burmistrz Wałcza
Bogusława Jagodzińska – burmistrz Wyrzyska
Andrzej Malczewski – przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

W Akademii uczestniczą następujące szkoły:

Zespół Szkół nr 2 w Pile
Zespół Szkół nr 3 w Pile
Gimnazjum nr 5 w Pile
Szkoła Podstawowa nr 12 w Pile
Szkoła Podstawowa nr 4 Pile
Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile
Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią
Szkoła Podstawowa w Kosztowie
Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu Zaszczytną rolę ambasadora Akademii S.O.S. pełni Mateusz Malinowski, pilanin, wychowanek Jokera Piła, który obecnie reprezentuje Jastrzębski Węgiel.

Starosta Pilski - Franciszek Tamas
Prezydent Piły - Piotr Głowski