#Powstanie Wielkopolskie 1918-1919

27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie trwające do 16 lutego 1919 roku, zwieńczone zwycięstwem Wielkopolan.

Dzięki temu zrywowi Wielkopolska została włączona w granice niepodległego państwa polskiego.

Na cześć walczących w nim Polaków, począwszy od tego roku, 27 grudnia, będzie Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

W naszej szkole tematyce Powstania Wielkopolskiego został poświęcony czas na lekcjach historii i godzinach wychowawczych w tygodniach bezpośrednio poprzedzających przerwę świąteczną.

Więcej galerii

TURNIEJ TOWARZYSKI

12 stycznia w Powiatowej Hali Sportowej rozegrany został towarzyski turniej, w którym zmierzyli się zawodnicy klubów z Międzyrzecza, Bydgoszczy i Piły. Choć wszystkie drużyny wykazały

Wigilijne spotkanie klasy 1SK

W ostatnim tygodniu zajęć w trybie stacjonarnym przed świętami, klasa 1SK zorganizowała na godzinie wychowawczej spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie wymienili się drobnymi świątecznymi upominkami.

Wigilijne spotkanie klasy 3 SMS

Tygodnie poprzedzające święta Bożego Narodzenia to idealny czas by kultywować nasze tradycje i spotykać się w gronie najbliższych przyjaciół. 16.12.2021 klasa 3SMS wraz z wychowawcą,