Śpiewamy o Niepodległości

14 listopada w szkolnej auli odbyła się niezwykła uroczystość z okazji dziewięćdziesiątej dziewiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert „Śpiewamy o niepodległości” składał się z najsłynniejszych pieśni patriotycznych takich jak „ Białe róże”, czy „ My, Pierwsza Brygada”. Wykonania kolejnych utworów zostały poprzedzone wstępem na temat okoliczności powstania pieśni i ciekawostek związanych z ich autorami. Koncert uzupełniała prezentacja multimedialna –zobaczyliśmy min. zdjęcia z czasów pierwszej wojny światowej, obrazy Wojciecha Kossaka, czy portrety legionistów. Zgodnie z zapowiedzią prowadzącej: „Spotkaliśmy się dzisiaj, by o wolności śpiewać oraz oddać cześć tym, którzy o nią walczyli!”, wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie ze szkolnym chórem odśpiewali lubiane i znane pieśni min. „ Wojenko, wojenko” oraz „ Przybyli ułani pod okienko”.

Nad przygotowaniem koncertu czuwały : pani Joanna Rachuba i Izabela Jarecka.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią

KINO PO ANGIELSKU

Wyjście do kina na projekcję filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” w oryginalnej wersji. 11.03 uczniowie klas 1A, 2ASK oraz 3 SK wzięli udział w

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA