Nasza Uczennica Otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów

30.11.2017 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzami uroczystości był Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska.

Uroczystość uświetnili wspaniałymi występami uczniowie z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Stypendium wypłacane jest ze środków budżetu państwa. W roku szkolnym 2017/2018 Prezes Rady Ministrów przyznał 297 stypendiów dla uczniów województwa wielkopolskiego.

Znakomitych wyników pogratulował najlepszym wielkopolskim uczniom Wielkopolski Kurator Oświaty. Obok gratulacji dla Stypendystów znalazły się również podziękowania dla nauczycieli, wychowawców oraz rodziców, którzy są współtwórcami sukcesów młodych ludzi.

Gratulacje Angelika Przeciszowska.