Spotkanie z synoptykami

7 czerwca uczniowie klasy 3sk i 1 sk uczestniczyli w spotkaniu online z synoptykami, organizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Eksperci z Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju, Pani Agnieszka Harasimowicz (Ekspert i Starszy Synoptyk) oraz Pan Mateusz Barczyk (Z-ca Dyrektora Centrum MOK) opowiedzieli, jak zorganizowana jest w naszym kraju służba prognoz meteorologicznych, na czym polega praca synoptyka, kto może zostać specjalistą od prognozowania pogody, jakie są blaski i cienie tego zawodu. W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań na czacie.

Po stronie LOMS, odpowiedzialność za przebieg spotkania, przekazanie pytań uczniów ekspertom, oraz opiekę techniczną nad lekcją poniósł nauczyciel geografii, Pan Paweł Białczak.

A.K.

BEZPIECZNE WALENTYNKI

Jak co roku, przeprowadzamy akcję informacyjno-edukacyjną pod hasłem „Bezpieczne Walentynki 2024”. Przed nami święto wszystkich zakochanych, święto miłości –Walentynki, które corocznie obchodzone jest w dniu

POCZTA WALENTYNKOWA

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pełnili dziś rolę kupidynów doręczając pocztę od adoratorów uczniom naszej szkoły.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Zapraszamy do udziału w akcji pt. “Dzień Bezpiecznego Internetu”. Wszystkie zajęcia dostępne w formie cyfrowej on-line od 6 lutego do końca marca. Polecamy min.: Na

POCZTA WALENTYNKOWA

Z okazji 14 lutego Samorząd Uczniowski organizuje Pocztę Walentynkową. Każdy kto chcę wysłać Walentynkę dla swojej sympatii będzie miał taką możliwość. Wystarczy zanieść wypisaną kartkę