Spotkanie z synoptykami

7 czerwca uczniowie klasy 3sk i 1 sk uczestniczyli w spotkaniu online z synoptykami, organizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Eksperci z Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju, Pani Agnieszka Harasimowicz (Ekspert i Starszy Synoptyk) oraz Pan Mateusz Barczyk (Z-ca Dyrektora Centrum MOK) opowiedzieli, jak zorganizowana jest w naszym kraju służba prognoz meteorologicznych, na czym polega praca synoptyka, kto może zostać specjalistą od prognozowania pogody, jakie są blaski i cienie tego zawodu. W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań na czacie.

Po stronie LOMS, odpowiedzialność za przebieg spotkania, przekazanie pytań uczniów ekspertom, oraz opiekę techniczną nad lekcją poniósł nauczyciel geografii, Pan Paweł Białczak.

A.K.

INDEKS “START2STAR”

Przypominamy, że rejestracja do Programu Indeks Start2Star dobiega końca! To ostatni dzwonek, aby skorzystać z tej wyjątkowej okazji i dołączyć do grona stypendystów, którzy realizują swoje marzenia o

XVIII TYDZIEŃ  EDUKACJI  PROFILAKTYCZNEJ

Już po raz drugi młodzież LOMS uczestniczyła w Tygodniu Edukacji Profilaktycznej organizowanym przez ZSG od 18 lat. W dniu 17.05.24r. odbył festyn sportowo-rekreacyjny „Sport zamiast

TYDZIEŃ EDUKACJI PROFILAKTYCZNEJ

W dniach 17-23.05.2024r. uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w organizowanym w ZSG już po raz osiemnasty Tygodniu Edukacji Profilaktycznej. W jego ramach młodzież bedzie uczestniczyć

MATURY TRWAJĄ…

Dzisiaj trzeci dzień Egzaminu Maturalnego – J. Angielski. Trzymamy kciuki do końca za naszych Maturzystów!!