Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to międzynarodowy dzień światowej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego, zwiększania świadomości i wspierania walki ze stygmatyzacją społeczną. Czas pandemii odbił się i nadal odbija na naszym zdrowiu psychicznym. Szacuje się, że jedna na osiem osób na świecie żyła z zaburzeniami psychicznymi. Jednocześnie dostępność do usług oraz środki finansowe dostępne na rzecz zdrowia psychicznego są nadal niewystarczające i są znacznie niższe od tego, co jest potrzebne. Tegoroczne hasło „Uczynienie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia dla wszystkich globalnym priorytetem”!!!

Musimy radzić sobie ze stresem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i lękiem o przyszłość, który nam towarzyszy. Pomagajmy sobie, dbajmy o zdrowie i nie zapominajmy, że zawsze możecie poprosić o pomoc, jeśli tego potrzebujecie!!!

-Można zgłosić się do specjalistów w szkole;

-Można zgłosić się do Powiatowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i Młodzieży w Pile lub innej przychodni zdrowia psychicznego w regionie;

MRN.

KINO PO ANGIELSKU

Wyjście do kina na projekcję filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” w oryginalnej wersji. 11.03 uczniowie klas 1A, 2ASK oraz 3 SK wzięli udział w

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA