Szkolenie S.O.S. Spała

W dniach 30 listopada do 1 grudnia w Centralnym Ośrodku w Spale odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i koordynatorów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Szkolenie miało formę warsztatów. Zadaniem wybranych trenerów było przeprowadzenie treningu indywidualnego w tematach: rozgrywający, atakujący, przyjmujący, środkowy i libero.

W poniedziałek rano szkolenie rozpoczęli nauczyciele i koordynatorzy Regionu Północ Krzysztofa Felczaka. Warsztaty z rozegrania prowadzili nauczyciele z Gimnazjum Nr 9 z Kalisza. Prowadzącym był Daniel Przybylski a asystowali mu Olga Owczynnikowa, Ewa Komorowska oraz Janusz Polaszek. Tematem dotyczącym przyjęcia zajęli się reprezentanci SMS Nr 3 z Gdańska pod przywództwem Edwarda Pawluna, a pomagali mu Mariusz Łobacz, Ariel Fijoł, Dorota Pawlun i Walentym Stopow. Środkiem bloku zajęli się nauczyciele z SMS Świnoujście. Warsztat prowadził Karol Janaszewski wraz z Arturem Kulikowskim, Mateuszem Sylla i Zdzisławem Gogolem. Trening dla atakującego poprowadził Grzegorz Witkowski z LOMS w Pile, a asystowali: Tomasz Aszemberg, Marek Malinowski, Andrzej Malczewski. Gimnazjum Nr 6 w Bydgoszczy zajęło się ostatnim tematem pod tytułem libero. Zajęcia prowadził Dawid Pawlik przy pomocy trenerów: Macieja Kromrycha, Agaty Kopczyk, Bartosz Zaparucha, Agnieszka Malinowska, Henryk Borowski.

Wykład z analizy statystycznej przeprowadził Sebastian Michalak. Zajęcia były praktyczne więc każdy z nauczycieli miał za zadanie zrobić statystyki na przykładzie 4 seta z finału mistrzostw świata 2014 Polska – Brazylia.

Ryszard Biernat omówił przygotowanie motoryczne. Zaraz po tym na halę wszedł Region Zachód Marka Kwiecińskiego. Za rozegranie odpowiadał Dariusz Ratajczak z Gimnazjum Nr 11 w Wałbrzychu, a pomagali mu Radosław Ostrowski również z Wałbrzycha oraz Michał Glinka z Milicza. Zajęcia z ataku przeprowadził Jarosław Łukasiewicz z Liceum w Sulechowie w towarzystwie Agaty i Tomasza Paluch z Zielonej Góry. Trening z przyjęcia należał do Wojciecha Pudo z Częstochowy, asystowali mu Przemysław Segieta z Będzina oraz Bartosz Pyda z Wrocławia. Środkiem w zastępstwie zajął się Tomasz Paluch wraz z Agatą Paluch i Jarosławem Łukaszkiewiczem. Temat libero należał do Bartłomieja Dykty z Liceum w Nysie, który trening przeprowadził przy pomocy Marcina Dykty oraz Pawła Potoczaka.

Warto podkreślić, że uczestnikami treningów byli nauczyciele, którzy spisali się bardzo dobrze. Prowadzącym i uczestnikom treningów gratulujemy!

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

27 marca nastąpiło podsumowanie Tygodnia Języków. Aby uczcić obchody Dnia Ojczystego oraz Dni Języków Obcych zostało zorganizowane szereg konkursów. Uczniowie LOMS oraz ZSG połączyli swoje

Z PRAWEM JAZDY W DOROSŁOŚĆ

19 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje do konkursu “Z Prawem Jazdy w Dorosłość”. zwyciężyła Agata Krauz z kl. 3SK która reprezentowała naszą szkołę